Sezon: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia 2019
Kolejka:4 / 6
Rodzaj gier: Singiel
Obsługa turnieju:

Opis

Program rozgrywek – od godz. 9.00 gry w kategoriach U-13, U-19, od godz. 11.00 kategoria Open, Kobiety i M40+

Zgłoszenia do rozgrywek – do 30 minut przed rozpoczęciem danej kategorii wiekowej. Jeśli zawodnik zgłosi się po czasie, Sędzia Główny turnieju nie ma obowiązku przyjąć jego zgłoszenia.

Turnieje rozgrywane są w oparciu o przepisy Polskiego Związku Badmintona i regulamin Otwartych Mistrzostw Miasta Wrocławia 2018 r., gdzie Sędzia Główny turnieju jest osobą decyzyjną w sprawach spornych.

Zawodnicy zobowiązani są do przedłożenia przy zapisie do turnieju, na prośbę Sędziego Głównego w celu weryfikacji – dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej.

Mecz rozgrywany jest do 2 (dwóch) wygranych setów we wszystkich kategoriach wiekowych (2:0, 2:1) do 15 punktów, gdzie 15-sty punkt jest puntem kończącym każdy set – bez przedłużania i bez konieczności uzyskania dwupunktowej przewagi.

Gra powinna być ciągła od pierwszego serwisu do zakończenia meczu. Przerwa między setami (2 i 3) – nie może przekroczyć 120 sek.

Turnieje rozgrywane są tylko w grach pojedynczych.

Dana kategoria jest rozgrywana pod warunkiem, zgłoszenia się do niej co najmniej 4 zawodników.

Turnieje w roku 2019 r. są turniejami otwartymi, tzn. każdy może być ich uczestnikiem, zarówno amator jak i osoba posiadająca wpis do ewidencji zawodników.

Uczestnicy są rozstawiani wg rankingu aktualnego sezonu rozgrywek (roku).
Rozstawienie zawodników w 1 turnieju w roku odbywa się na podstawie ostatecznego rankingu z poprzedniego cyklu rozgrywek. Organizator może przyznać zawodnikowi dziką kartę, jeśli uzna, że jego poziom gry wymaga rozstawienia. Podczas jednego turnieju możliwe jest przyznanie maksymalnie 3 dzikich kart.

Turnieje są punktowane. Zawodnik może brać udział we wszystkich 6-ciu turniejach, jednak do ostatecznego rankingu wybiera się 4 najlepsze wyniki uzyskane w roku 2019.